Host families

Salon, Uskelan ja Perniön rotaryklubien isäntäperheiden yhteystiedot ja i-perhevuorot:

Family         OB Uskela rk
   name   phone   e-mail  other info
Father        
Mother        
#1        
#2        
IB 1        
IB 2        
IB 3        
Family  SAARIKKO     Ikeläntie 56, 24800 Salo  –   Google maps   OB Salo rk
   name   phone   e-mail  other info
Father Anssi Saarikko +358 40 500 4774 anssi.saarikko@outlook.com  
Mother Elisa Saarikko +358 40 746 4378 elisa.saarikko@salo.fi  
#1 Ada Saarikko +358 44 357 4115 ada.saarikko@gmail.com 2019-2020 OB Italia
#2        
IB 1 Julie Iavarone IB BEL 2019-2020 +358 46 610 1419 julieiavarone01@gmail.com joulukuu 2019 – maaliskuu 2020
IB 2        
IB 3        
Family  HALKILAHTI    Inkereentie , 24240 Salo  –   Google maps   OB Salo rk
   name   phone   e-mail  other info
Father Mikko Halkilahti +358 400 745234 mikko.halkilahti@smail.fi  
Mother Eija Halkilahti +358 40 8328275 eija.halkilahti@salo.fi  
#1  August Snellman +358 44 072 0438 august.snellmann@gmail.com  2018-2019 OB Brasilia
#2        
IB 1 Francisco Quin IB ARG 2018-2019 +358458744221 franciscoqp07@gmail.com  elokuu 2018 – marraskuu 2018
IB 2 Julia Cunha IB BRA 2018-2019   juliadhaliacardoso@hotmail.com  heinäkuu 2019                                                       
IB 3 Julie Iavarone IB BEL 2019-2020 +358 46 610 1419 julieiavarone01@gmail.com 15. maaliskuu 2020 – 1. huhtikuu 2020
Family  KOIVUNIEMI       Somerontie 894, 24260 Salo  OB Uskela rk
   name   phone   e-mail  other info
Father Janne Koivuniemi +358407042913 janne.koivuniemi@pertteli.salonseutu.fi  
Mother Päivi Koivuniemi +358407266498 paivi.koivuniemi@pertteli.salonseutu.fi  
#1 Jefina Koivuniemi  +358404823886 jefina.koivuniemi@gmail.com  2018 – 2019 OB Argentiina
#2        
IB 1 Francisco Poggi IB ARG 2018-2019 +358458744221 franciscoqp07@gmail.com  joulukuu 2018 – maaliskuu 2019
IB 2 Julie Iavarone IB BEL 2019-202 +358 46 610 1419 julieiavarone01@gmail.com elokuu 2019 – joulukuu 2019
IB 3 Noelle Aguilera IB USA   noel2484@gmail.com maaliskuu – heinäkuu 2020
Family  SAARI    Rinteentie 2, 24240 Salo  –   Google maps   OB Uskela rk
   name   phone   e-mail  other info
Father  Jari Saari  +358 40 731 8149  jarisaar@gmail.com  
Mother  Johanna Iltanen-Saari  +358 40 742 5652  iltanensaari@gmail.com  
#1  Alisa Saari  +358 44 317 4884  alisa.saari@gmail.com  2017-2018 OB Argentiina
#2        
IB 1  Analia Campion IB ARG 2017-2018  +358458744221  analiacampion@gmail.com  maaliskuu 2018 – heinäkuu 2018
IB 2 Julia Cunha IB BRA 2018-2019 +358449781058 juliadhaliacardoso@hotmail.com elokuu 2018-marraskuu 2018
IB 3 Francisco Poggi IB ARG 2018-2019  +358458744221 franciscoqp07@gmail.com huhtikuu 2019 – heinäkuu 2019
Family  LEHTO    Karpalotie 16, 24280 Salo  –   Google maps   OB Salo rk
   name   phone   e-mail  other info
Father  Jussi Lehto  +358 50 412 2032  jussitapio@hotmail.fi  
Mother  Susanne Lehto  +358 50 412 2033  susanne.lehto@live.fi  
#1  Fanny Lehto  +358 50 442 1323  fanskuansku@gmail.com  2016-2017 OB Ranska
#2        
IB 1  Theau Schroeder IB FRA 2016-2017      elokuu 2016 – joulukuu 2016
IB 2  Nilton Neto IB BRA 2017-2018    niltonfontesneto@hotmail.com  elokuu 2017 – joulukuu 2017
IB 3 Julia Cunha IB BRA 2018-2019 +358449781058 juliadhaliacardoso@hotmail.com huhtikuu 2019-heinäkuu 2019
Family  TÖRRÖNEN       Somerontie 691, 24260 Salo  OB Uskela rk
   name   phone   e-mail  other info
Father  Timo Törrönen +358500742171  timo.torronen@keskusautohalli.fi  
Mother  Anna-Kaisa Törrönen +358407348591  anna-kaisa.torronen@salo.fi  
#1  Akseli Törrönen  +358400235745  the.at1@hotmail.com  2015 – 2016 OB Ranska
IB 1 Anais Georges IB FRA 2015 – 2016 +358458744221   elokuu – joulukuu 2015
IB 2 Wiebke Schladitz IB GER 2016-2017 +358458744221  wiebke.schladitz@gmx.net  joulukuu 2016 – maaliskuu 2017 
IB 3   Analia Campion IB ARG 2017-2018   +358458744221  analiacampion@gmail.com   elokuu – joulukuu 2017
IB 4 Julia Cunha IB BRA 2018-2019   +358449781058   juliadhaliacardoso@hotmail.com joulukuu 2018-maaliskuu 2019

 

Family  MÄKELÄINEN     Pääskyntie 7A, 24130 Salo –   Google maps  OB Uskela rk
   name   phone   e-mail  other info
Father  Tarmo Mäkeläinen +358505550230  tarmo.makelainen@omya.com  
Mother  Margareta Poutanen +358503372326  marke.poutanen@gmail.com  
#1  Sonja Mäkeläinen  +358449673355  sokuee@gmail.com  2016-2017 OB Saksa
#2        
IB 1  Wiebke Schladitz IB GER 2016-2017  +358458744221  wiebke.schladitz@gmx.net  elokuu – marraskuu 2016
IB 2  Theau Schroeder IB FRA 2016-2017    schroedertheau@gmail.com  huhtikuu – heinäkuu 2017
IB 3  Analia Campion IB ARG 2017-2018  +358458744221  analiacampion@gmail.com  joulukuu 2017 – maaliskuu 2018
Family  KATILA    Rinteentie 20, 24240 Salo  –   Google maps  OB Salo rk
   name   phone   e-mail  other info
Father  Kari Katila  +3580505383366  kari.katila@designtalo.fi  
Mother  Minna Katila  +358503663396  minna.katila@upm.com  
#1  Kaisa Katila  +358400236919  kaisa.ka@hotmail.com  2015 – 2016 OB USA
#2        
IB 1 Erick Vargas IB MEX 2015 – 2016       elokuu – marraskuu 2015 
IB 2  Anais Georges IB FRA 2015 – 2016       huhtikuu – heinäkuu 2016
IB 3  Nilton Neto IB BRA 2017-2018    niltonfontesneto@hotmail.com  joulukuu 2017 – maaliskuu 2018
Family  KOIVULA    Vinokastie 1, 24280 SALO   –   Google maps  OB Salo rk
   name   phone   e-mail  other info
Father  Miiro Koivula (R.I.P.)      
Mother  Ninni Tähtinen-Koivula  +358 400 781 610  nina.tahtinen-koivula@salo.fi  
#1  Sara Koivula  +358 400 923 738  koivula.sara@gmail.com  2014-2015 OB Australia
#2        
IB 1 Sinem Filipovski IB AUS 2015-2016    tammikuu – kesäkuu 2015  
IB 2 Erick Vargas IB MEX 2015-2016    joulukuu 2015 – maaliskuu 2016  
IB 3        
Family  MEHTONEN    Kynäkuja 2, 24800 SALO    –   Google maps  OB Uskelan rk
   name   phone   e-mail  other info
Father  Jukka Mehtonen  +358 40 554 66 35  jukka.mehtonen@outlook.com  
Mother  Pia Sjöberg  +358 50 33 66 441  pia.sjoberg@salo.fi  
#1  Reetta Mehtonen  +358 44 535 31 66  reetta.mehtonen@gmail.com  2014-2015 OB Ranska
#2        
IB 1 Valentin Catteau FRA IB 2014-2015    elokuu – marraskuu 2014  2014-2015 IB Ranska
IB 2 Sinem Filipovski IB AUS 2015-2016    kesäkuu – syyskuu 2015  
IB 3 Anais Georges IN FRA 2015-2016    tammikuu – huhtikuu 2016  
Family  ENGBLOM      OB Perniö rk
   name  phone  e-mail  other info
Father  Rami Engblom  +358 40 577 62 98  rami.engblom@powercs.fi  
Mother  Heli Engblom  +358 40 541 0556  heli.engblom@gmail.com  
#1  Sara Engblom  +358 45 650 95 85  sara.engblom@luukku.com  2014-2015 OB Chile
#2        
IB 1        
IB 2        
IB 3        
Family  YLI-JUNNILA      ei OB toimintaa vielä
   name  phone  e-mail  other info
Father  Jarno Yli-Junnila  +358 400 371 548  jarno.yli-junnila@hiab.com  
Mother  Sari Yli-Junnila  +358 44 0704 730  sari.ylijunnila@gmail.com  
IB 1  Annika Nel      2013-2014 IB Etelä-Afrikka
IB 2  Valentin Catteau    joulukuu 2014 – maaliskuu 2015  2014-2015 IB Ranska
#3 Sinem Filipovski IB AUS 2015-2016    syyskuu – marraskuu 2015  
#4        
#5        
Family  LIIMATAINEN    Piispanpellonkatu 14, 24100 SALO   –   Google maps,  
   name  phone  e-mail  other info
Father  Jari Liimatainen  +358 50 3000 190  jari.liimatainen@ebaana.net  
Mother  Anne Liimatainen  +358 500 822 702  anne.liimatainen@ebaana.net  
#1  Tuomas Liimatainen  +358 44 059 0591  tuomas.liimatainen@ebaana.net  2011-2012 OB Saksa
#2  Elina Liimatainen  +358 44 300 11 43  elina.liimatainen@ebaana.net  2012-2013 OB Chile
IB 6  Valentin Catteau FRA IB 2014-2015    huhtikuu – heinäkuu 2015  2014-2015 IB Ranska
#4  IB 2011-2012 Eva Krolla GER 8-12/-11  IB 2011-2012 Angel Vazques MEX 1-4/-12    
#5  IB 2012-2013 Jorge Carrasco CHI 8-12/-12  IB 2012-2013 Annika Nell RSA 1-4/-13  IB 2016-2017 Wiebke Schladitz GER 4-6/2017  
Family  MATTILA    Ruuhikoskenkatu 6, 24240 Salo  –   Google maps   OB Salo rk
   name   phone   e-mail  other info
Father  Markus Mattila +358 400 376338 markus.mattila@teleste.com  
Mother  Johanna Mattila +358 40 7185737 mariajmattila@gmail.com  
#1  Aino Mattila +358 44 072 0438 aino.mattila@hotmail.fi  2017-2018 OB Brasilia
#2        
IB 1 Nilton Neto IB BRA 2017-2018   niltonfontesneto@hotmail.com  maaliskuu 2018 – heinäkuu 2018
IB 2        
IB 3